
Zaproszenie do złożenia oferty szkoleniowej
Zapraszamy instytucje szkoleniowe posiadające aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy do składania ofert na szkolenie:
pn.: „Kurs w zakresie uprawnień elektroenergetycznych do 1kV (E)"
w ramach procedury prowadzonej w oparciu o rozeznanie rynku,
której wartość wynosi poniżej 130 000 złotych netto.
Termin składania ofert do 13 września 2023r.
I. Cel i odbiorcy szkolenia
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu szkolenia grupowego pn. „Kurs w zakresie uprawnień elektroenergetycznych do 1kV (E)" dla 6-osobowej grupy osób bezrobotnych powyżej 29. roku życia w ramach realizowanego projektu pn. „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych zamieszkałych w powiecie śremskim (I)" w ramach Priorytetu 6 Fundusze Europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+), Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy – Projekty PUP, projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Ponadto osoby powinny posiadać:
- wykształcenie minimum podstawowe lub gimnazjalne,
- brak przeciwwskazań lekarskich do pracy na stanowisku elektryka.
II. Czas trwania szkolenia i zakres tematyczny
Szkolenie należy zorganizować w okresie od 25 września 2023 r. do 29 września 2023 r., a program szkolenia musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w tym w szczególności z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2022 r., poz. 1392).
W harmonogramie szkolenia należy wskazać planowany termin egzaminu zewnętrznego, który nie jest wliczany w czas trwania szkolenia.
W ramach programu szkolenia na jednego uczestnika powinno przypadać nie mniej niż 40 godzin zegarowych. Szkolenie powinno odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do max 1700. Szkolenie powinno być przeprowadzone w formie kursu prowadzonego w formie zajęć stacjonarnych. Wyżej wymieniony czas trwania szkolenia uwzględnia przerwy w szkoleniu.
W związku z faktem, iż szkolenie organizowane będzie w ramach ww. projektu, Wykonawca zobowiązany będzie do:
- zapoznania się z Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 w zakresie informacji i promocji;
- oznaczenia w sposób określony w Księdze Tożsamości Wizualnej marki Fundusze Europejskie 2021-2027 dostępnej na stronie https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/111705/KTW_marki_FE_2021-2027.pdf. - poprzez logo: Funduszy Europejskich, barw RP i Unii Europejskiej, herbu województwa:
- miejsca szkolenia i sali szkoleniowej,
- prezentacji multimedialnych,
- materiałów szkoleniowych,
- list obecności,
- listy odbioru materiałów szkoleniowych,
- zaświadczeń i/lub certyfikatów (jeżeli ze względu na odrębne przepisy na zaświadczeniach nie wolno dokonywać oznaczeń) potwierdzających udział w szkoleniu,
- rejestru wydanych zaświadczeń i/lub certyfikatów,
- poinformowania uczestników szkolenia o fakcie współfinansowania szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus,
- prowadzenia dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz listę obecności zawierającą imię, nazwisko oraz podpis uczestnika szkolenia (listę obecności bezrobotni winni podpisywać w każdym dniu zajęć, dodatkowo obecność uczestników na szkoleniu powinna być potwierdzona podpisem prowadzącego szkolenie w każdym dniu szkolenia),
- przekazania uczestnikom materiałów szkoleniowych,
- sporządzenia listy dokumentującej odebranie przez uczestników szkolenia materiałów szkoleniowych ,
- wydania uczestnikom zaświadczeń wraz z suplementem i/lub certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia,
- sporządzenia protokołu i karty ocen z okresowych sprawdzianów efektów kształcenia oraz egzaminu końcowego,
- sporządzenia rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie umiejętności lub kwalifikacji, zawierającego: numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, w przypadku cudzoziemca numer dowodu stwierdzającego tożsamość, oraz nazwę szkolenia i datę wydania zaświadczenia,
- ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, którym nie przysługuje stypendium,
- opłacenia kosztów egzaminu przed Komisją kwalifikacyjną powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki,
- zapewnienia Zamawiającemu prawa wglądu do dokumentacji związanej z realizowanym szkoleniem, w tym do dokumentów finansowych,
- przechowywania dokumentów związanych z realizowanym szkoleniem, w tym dokumentów finansowych, informowania Zamawiającego o ewentualnej zmianie miejsca archiwizacji ww. dokumentów oraz udostępniania dokumentów na prośbę Zamawiającego instytucjom kontrolującym projekt lub dostarczenia do Zamawiającego kserokopii w/w. dokumentów potwierdzonych za zgodność z oryginałem.
Na zakończenie kursu każdy uczestnik powinien wypełnić anonimową ankietę służącą do oceny szkolenia. Po zakończeniu szkolenia bezrobotny powinien otrzymać stosowne zaświadczenie (zgodnie z Rozporządzeniem MEN – Dz.U. z 2019r. poz. 652, oraz § 71 ust. 4 Rozporządzenia MPIPS z dnia 14 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz.U. z 2014r., poz. 667) wraz z suplementem i/lub certyfikatem o jego ukończeniu oraz świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do eksploatacji określonych urządzeń, instalacji i sieci.
III. Kadra wykładowcza i warunki szkolenia
Wykonawca powinien zapewnić wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną posiadającą uprawnienia do przeprowadzenia szkolenia w ww. zakresie. Szkolenie powinno się zakończyć egzaminem przed komisją kwalifikacyjną powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
Wykonawca powinien zapewnić pomieszczenia dostosowane do przeprowadzenia szkolenia, wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne potrzebne do przeprowadzenia zajęć, w tym materiały szkoleniowe.
Wykonawca winien zapewnić uczestnikom szkolenia podczas jego trwania poczęstunek (kawa, herbata, ciastka).
IV. Miejsce szkolenia
Szkolenie należy zorganizować na terenie Śremu. W przypadku przeprowadzenia egzaminów poza miejscem szkolenia należy uwzględnić koszty przejazdu uczestników szkolenia do miejsca egzaminu i powrotu do miejsca szkolenia.
V. Warunki zmian umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
Zamawiający dopuszcza możliwość zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, pod warunkiem, iż będą one zgodne z przedmiotem zamówienia oraz nie będą wpływać negatywnie na jakość szkolenia, wyłącznie w szczególnie uzasadnionych przypadkach o obiektywnym charakterze, niezależnym od Wykonawcy za zgodą obu stron w formie pisemnego aneksu, które dotyczyć mogą w szczególności:
- godzin realizacji zajęć,
- miejsca prowadzenia szkolenia,
- terminu rozpoczęcia i zakończenia szkolenia.
- niezwłoczne zawiadomienie Zamawiającego o zaistniałej okoliczności oraz złożenia na piśmie wniosku zawierającego:
- opis i ewentualne udokumentowanie okoliczności, której zmiana dotyczy wraz z uzasadnieniem,
- propozycje zmiany, która musi być korzystna dla Zamawiającego i nie może być mniej korzystna niż określona w ofercie na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy.
- ocena przez Zamawiającego proponowanych zmian i podjęcie decyzji o ich słuszności,
- podpisanie aneksu do umowy.
VI. Warunki udziału w postępowaniu
Szkolenie może przeprowadzić instytucja szkoleniowa posiadająca aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Ponadto, Powiatowy Urząd Pracy w Śremie dopuszcza możliwości podjęcia współpracy w zakresie realizacji w/wym. szkolenia wyłącznie z instytucją szkoleniową, w stosunku do której i podmiotów z nią powiązanych nie zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2023r., poz. 1497).
Ocena ofert szkoleniowych jest dokonywana na podstawie sumy punktów uzyskanych z poszczególnych kryteriów. Oferta szkoleniowa, która uzyska najwyższą liczbę punktów z poszczególnych kryteriów zamieszczonych w „Kryteriach wyboru instytucji szkoleniowych" – załącznik nr 1 do zaproszenia, zostanie wskazana do przeprowadzenia szkolenia. W trakcie oceny oferty szkoleniowej, Urząd może zwracać się do instytucji szkoleniowych, które przesłały swoje oferty szkoleniowe o uzupełnienie, poszerzenie lub dodatkowe wyjaśnienia, niezbędne przy ocenie.
Zamówienie będzie realizowane w całości ze środków publicznych.
Wobec powyższego, w przypadku zainteresowania się niniejszą propozycją, proszę o przesłanie:
- formularza ofertowego – załącznik nr 2 do zaproszenia wraz z załącznikami do formularza ofertowego:
- nr 1 - Program szkolenia z harmonogramem,
- nr 2 - Imienny wykaz kadry dydaktycznej prowadzącej zajęcia na szkoleniu,
- nr 3 - Preliminarz kosztów szkolenia,
- nr 4 - Klauzula informacyjna RODO;
- oświadczenia – załącznik nr 3 do zaproszenia;
- oświadczenia wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia uwzględniające przesłanki wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 4 do zaproszenia,
Przesłane oferty będą stanowić podstawę do podjęcia dalszych działań związanych ze zleceniem organizacji i przeprowadzenia kursu w trybie art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych, tj. bez jej zastosowania. Oferty przesłane po terminie nie będą brane pod uwagę.
Niniejsze rozeznanie nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Informuję, że złożone oferty nie zobowiązują żadnej ze stron, mają one służyć dokonaniu rozeznania rynku niezbędnego do podjęcia decyzji w sprawie organizacji w/wym. szkolenia. O wyborze najkorzystniejszej oferty, jednostki, które złożą propozycję zostaną poinformowane drogą mailową.