POWIATOWY URZĄD PRACY W ŚREMIE
ogłasza XI nabór wniosków o przyznanie środków
na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców
z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
ogłasza XI nabór wniosków o przyznanie środków
na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców
z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Termin naboru wniosków: od 26.11.2019r. do 29.11.2019r.
WSPARCIE PRACODAWCÓW W FORMIE KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO (KFS) będzie prowadzone zgodnie z Zasadami dotyczącymi przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego obowiązującymi w Powiatowym Urzędzie Pracy w Śremie w 2019 roku.
Urząd dysponuje aktualnie środkami finansowymi w wysokości 801,56 złotych. Przedmiotowy nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków z KFS na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców obejmuje możliwość sfinansowania wyłącznie kursów realizowanych z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą.
Wskazane we wniosku kształcenie musi zakończyć się nie później niż 13 grudnia 2019r.
O pomoc w 2019 roku mogą ubiegać się pracodawcy, którzy spełnią przynajmniej jeden
z Priorytetów wydatkowania środków KFS ustalonych na 2019 rok, przyjętych przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, tj.:
- Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.
- „Barometr zawodów 2019 – powiat śremski", publikowany na stronie: https://barometrzawodow.pl/userfiles/Barometr/2019/wielkopolskie/BAROMETR_ZAWODOW_wojewodztwo_wielkopolskie_2019_sremski.pdf
- oraz „Barometr zawodów 2019 –województwo wielkopolskie, publikowany na stronie: https://barometrzawodow.pl/userfiles/Barometr/2019/wielkopolskie/BAROMETR_ZAWODOW_wojewodztwo_wielkopolskie_2019_wielkopolskie.pdf
- Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które nie posiadają świadectwa dojrzałości.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników pochodzących z grup zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego, wskazanych na liście przedsiębiorstw społecznych prowadzonej przez MRPiPS, członków lub pracowników spółdzielni społecznych pochodzących z grup, o których mowa w art. 4 ust 1 ustawy o spółdzielniach socjalnych lub pracowników Zakładów Aktywności Zawodowej;
- Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego instruktorów praktycznej nauki zawodu, nauczycieli kształcenia zawodowego oraz pozostałych nauczycieli, o ile podjęcie kształcenia ustawicznego umożliwi im pozostanie w zatrudnieniu.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia.
- zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok;
- zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
- koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
- posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
- w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
- plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowany ze środków KFS;
- możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy.
- korzystanie przez wnioskodawcę z tej formy wsparcia w latach 2016-2018;
- przeznaczenie środków na finansowanie kształcenia ustawicznego pracowników wykonujących pracę na terenie miasta Śrem lub powiatu śremskiego.
- Wnioski pracodawców, których wcześniej zawarte umowy nie zostały rozliczone
do momentu złożenia wniosku w ramach przedmiotowego naboru, będą rozpatrywane negatywnie.
Niezależnie od priorytetów wymienionych powyżej, Urząd będzie badał, czy wskazany rodzaj kształcenia wraz z tematyką jest ściśle powiązany z pracą wykonywaną na zajmowanym stanowisku oraz czy z uzasadnienia potrzeby odbycia kształcenia wynikają korzyści, które odniesie pracownik i pracodawca.
Każdy wniosek pracodawcy o środki KFS, zostanie poddany ocenie merytorycznej wg kryteriów stanowiących załącznik do ogłoszenia.
UWAGA!
- Wniosek musi być złożony przed planowanym terminem rozpoczęcia kształcenia ustawicznego, z uwzględnieniem faktu, że umowa o dofinansowanie może zostać zawarta tylko na działania, które jeszcze się nie rozpoczęły. Przy planowaniu terminów rozpoczęcia kształcenia należy wziąć pod uwagę ustalony termin rozpatrzenia wniosku (30 dni od zakończenia naboru wniosków) wraz z możliwymi korektami wniosku.
- Dokumenty dotyczące naboru oraz wzór wniosku dostępne są na stronie internetowej:
www.srem.praca.gov.pl, w Zakładce Dokumenty do pobrania „Pracodawcy
i przedsiębiorcy" → „Krajowy Fundusz Szkoleniowy" – LIMIT PODSTAWOWY - Wnioski będą rozpatrywane po zakończonym naborze tj. po 29.11.2019r.
- Odmowa przyznania środków nie podlega odwołaniu.
Wnioski należy składać w sekretariacie Powiatowego Urzędu Pracy w Śremie (Pokój nr 15), a szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 61 28 37 059 w. 13.