Zaproszenie do złożenia oferty szkoleniowej w zakresie szkolenia pn. "Kurs koparko-ładowarki kl. III"

Print Drukuj

Zaproszenie do złożenia oferty szkoleniowej

 
Zapraszamy instytucje szkoleniowe posiadające aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy do składania ofert na szkolenie:
 

pn.: „Kurs koparko-ładowarki kl. III"

 

w ramach procedury, której wartość wynosi poniżej 130 000 złotych netto.

 
Termin składania ofert do 18 kwietnia 2025 r.
 
I. Cel i odbiorcy szkolenia
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu szkolenia pn. „Kurs koparko-ładowarki kl. III” dla 1 osoby bezrobotnej z prawem do stypendium.
Celem szkolenia jest zdobycie przez uczestnika kwalifikacji w zawodzie operatora maszyn i urządzeń roboczych, budowlanych i drogowych w zakresie III klasy uprawnień.
 
II. Czas trwania szkolenia i zakres tematyczny
Szkolenie należy rozpocząć nie wcześniej niż od 15 maja br., a program szkolenia musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
W zakresie tematycznym szkolenia powinny znaleźć się takie zagadnienia jak:

  1. przygotowanie w zakresie użytkowania eksploatacyjnego,
  2. dokumentacja techniczna,
  3. BHP,
  4. podstawy elektrotechniki,
  5. silniki spalinowe,
  6. elementy hydrauliki,
  7. technologia robót,
  8. budowa maszyn,
  9. zajęcia praktyczne.

W ramach programu szkolenia na jednego uczestnika powinny przypadać minimum 134 godziny zegarowe. Szkolenie powinno być przeprowadzone w formie kursu prowadzonego w formie zajęć stacjonarnych. Wyżej wymieniony czas trwania szkolenia uwzględnia przerwy w szkoleniu.
 
Wykonawca zobowiązany będzie do:

  • ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem uczestników szkolenia (w przypadku zaistnienia obowiązku ubezpieczenia). Obowiązek ubezpieczenia dotyczy uczestników, którym nie przysługuje stypendium oraz którzy w trakcie szkolenia podjęli zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą (w przypadku kontynuowania nauki),
  • prowadzenia dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz listę obecności zawierającą imię, nazwisko oraz podpis uczestnika szkolenia (listę obecności bezrobotni winni podpisywać w każdym dniu zajęć, dodatkowo obecność uczestników na szkoleniu powinna być potwierdzona podpisem prowadzącego szkolenie w każdym dniu szkolenia),
  • przekazania uczestnikom materiałów szkoleniowych,
  • sporządzenia listy dokumentującej odebranie przez uczestników szkolenia materiałów szkoleniowych,
  • wydania uczestnikom zaświadczeń wraz z suplementem i/lub certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia,
  • sporządzenia protokołu i karty ocen z okresowych sprawdzianów efektów kształcenia  oraz egzaminu końcowego,
  • sporządzenia rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie umiejętności lub kwalifikacji, zawierającego: numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, w przypadku cudzoziemca numer dowodu stwierdzającego tożsamość, oraz nazwę szkolenia i datę wydania zaświadczenia ,
  • opłacenia kosztów egzaminu zewnętrznego przed komisją egzaminacyjną z Sieci Badawczej  Łukasiewicz - Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego,
  • dostarczenia do Powiatowego Urzędu Pracy w Śremie oryginałów lub potwierdzonych za zgodność z oryginałem kserokopii:
    • list obecności,
    • dziennika zajęć edukacyjnych,
    • listy odbioru materiałów szkoleniowych,
    • egzemplarza materiałów szkoleniowych,
    • kserokopii wydanych zaświadczeń wraz z suplementami i/lub certyfikatów,
    • kserokopii rejestru wydanych zaświadczeń i/lub certyfikatów,
    • kserokopii świadectwa oraz książeczki operatora maszyn roboczych,
    • kosztorysu powykonawczego,
    • oświadczenia o tym, że koszty zawarte w kosztorysie zostały poniesione
      w przedstawiony sposób,
    • ankiet,
  • zapewnienia Zamawiającemu prawa wglądu do dokumentacji związanej z realizowanym szkoleniem, w tym do dokumentów finansowych,
  • przechowywania dokumentów związanych z realizowanym szkoleniem, w tym dokumentów finansowych.

Na zakończenie kursu uczestnik powinien wypełnić anonimową ankietę służącą do oceny szkolenia. Po zakończeniu szkolenia bezrobotny powinien otrzymać stosowne zaświadczenie (zgodnie z Rozporządzeniem MEN – Dz.U. z 2023r. poz. 2175  z późn. zm., oraz § 71 ust. 4 Rozporządzenia MPIPS z dnia 14 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz.U. z 2014r., poz. 667) oraz dokument potwierdzający posiadane uprawnienia - świadectwo oraz książeczka operatora maszyn roboczych.
 
III. Kadra wykładowcza i warunki szkolenia
Wykonawca powinien zapewnić wykwalifikowaną kadrę Szkolenie ma być oparte o metody wykorzystujące zastosowanie przykładów praktycznych w celu aktywnego uczestnictwa osób biorących udział w szkoleniu i powinno zakończyć się egzaminem przed komisją egzaminacyjną z Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.

Wykonawca powinien zapewnić pomieszczenia dostosowane do przeprowadzenia szkolenia, wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne potrzebne do przeprowadzenia zajęć, w tymmateriały szkoleniowe. Wykonawca winien zapewnić uczestnikom szkolenia podczas jego trwania poczęstunek (kawa, herbata, ciastka).
 
IV. Warunki zmian umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania  o udzielenie zamówienia publicznego
Zamawiający dopuszcza możliwość zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, pod warunkiem, iż będą one zgodne  z przedmiotem zamówienia oraz nie będą wpływać negatywnie na jakość szkolenia,  wyłącznie w szczególnie uzasadnionych przypadkach o obiektywnym charakterze, niezależnym od Wykonawcy za zgodą obu stron w formie pisemnego aneksu, które dotyczyć mogą w szczególności:

  • godzin realizacji zajęć,
  • miejsca prowadzenia szkolenia,
  • terminu rozpoczęcia i zakończenia szkolenia. Warunkiem dokonania w/w. zmian jest:

1) niezwłoczne zawiadomienie Zamawiającego o zaistniałej okoliczności oraz złożenia  na piśmie wniosku zawierającego:
− opis i ewentualne udokumentowanie okoliczności, której zmiana dotyczy wraz  z uzasadnieniem,
− propozycje zmiany, która musi być korzystna dla Zamawiającego i nie może być mniej korzystna niż określona w ofercie na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy.
2) ocena przez Zamawiającego proponowanych zmian i podjęcie decyzji o ich słuszności,
3) podpisanie aneksu do umowy.

V. Warunki udziału w postępowaniu
Szkolenie może przeprowadzić instytucja szkoleniowa posiadająca aktualny wpis  do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Ponadto, Powiatowy Urząd Pracy w Śremie dopuszcza możliwości podjęcia współpracy w zakresie realizacji ww. szkolenia wyłącznie z instytucją szkoleniową, w stosunku do której i podmiotów z nią powiązanych nie zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie  art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach  w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024r., poz. 507 z późn. zm.).

Ocena ofert szkoleniowych jest dokonywana na podstawie sumy punktów uzyskanych  z poszczególnych kryteriów. Oferta szkoleniowa, która uzyska najwyższą liczbę punktów  z poszczególnych kryteriów zamieszczonych w „Kryteriach wyboru instytucji szkoleniowych” – załącznik nr 1 do zaproszenia, zostanie wskazana do przeprowadzenia szkolenia. W trakcie oceny oferty szkoleniowej, Urząd może zwracać się do instytucji szkoleniowych, które przesłały swoje oferty szkoleniowe o uzupełnienie, poszerzenie lub dodatkowe wyjaśnienia, niezbędne przy ocenie.
Zamówienie będzie realizowane w całości ze środków publicznych.  
       
Wobec powyższego, w przypadku zainteresowania się niniejszą propozycją, proszę o przesłanie:

  • formularza ofertowego – załącznik nr 2 do zaproszenia wraz z załącznikami do formularza ofertowego:
  • ​​​​​​​nr 1 – Program szkolenia z harmonogramem,
  • nr 2 – Imienny wykaz kadry dydaktycznej prowadzącej zajęcia na szkoleniu,
  • nr 3 - Preliminarz kosztów szkolenia,
  • nr 4 - Klauzula informacyjna RODO;
  • oświadczenia wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia uwzględniającego przesłanki wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach  w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę  oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 3 do zaproszenia,

w terminie do 18 kwietnia 2025 r.  
Ofertę wraz z załącznikami należy złożyć:

  1. W siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Śremie, ul. Gostyńska 49, pokój nr 15 (sekretariat) w godzinach od 8.00 do 15.00 osobiście lub listownie z zaznaczeniem tematu wiadomości „Odpowiedź na zaproszenie zorganizowania kursu pn. „Kurs koparkoładowarki kl. III”.
    W przypadku wniosków nadesłanych pocztą lub przesyłką kurierską o złożeniu wniosku decyduje data i godzina wpływu wniosku do PUP w Śremie.  
  2. W wersji elektronicznej na adres sekretariat@srem.praca.gov.pl - w przypadku e-maila składający ofertę zobowiązany jest także do przesłania niezwłocznie wersji papierowej. Za termin wniesienia oferty uważa się dzień i godzinę jej faktycznego wpływu na skrzynkę poczty elektronicznej PUP w Śremie.
  3. Elektronicznie poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą (platforma praca.gov.pl lub ePUAP). Wniosek złożony w formie elektronicznej musi posiadać bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu  z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym lub podpis potwierdzony profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej.  Wniosek złożony w formie elektronicznej powinien zawierać wszystkie wymagane  do wniosku załączniki. Każdy załącznik musi być opatrzony nazwą i numerem porządkowym załącznika. Jeżeli załącznik zawiera kilka stron, każda strona musi być ponumerowana. Przez ePUAP dokumenty mogą być przesyłane:
  • wyłącznie przez osoby umocowane do reprezentowania Instytucji Szkoleniowej (należy załączyć stosowne pełnomocnictwo),
  • z zarejestrowanego na Instytucję Szkoleniową konta na platformie ePUAP.
    ​​​​​​​Urząd nie ponosi odpowiedzialności za awarię platformy ePUAP, niewłaściwie przesłane lub uszkodzone pliki.

Przesłane oferty będą stanowić podstawę do podjęcia dalszych działań związanych  ze zleceniem organizacji i przeprowadzenia kursu w trybie art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych, tj. bez jej zastosowania. Oferty przesłane po terminie nie będą brane pod uwagę.
​​​​​​​
Niniejsze rozeznanie nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

Informuję, że złożone oferty nie zobowiązują żadnej ze stron, mają one służyć dokonaniu rozeznania rynku niezbędnego do podjęcia decyzji w sprawie organizacji w/wym. szkolenia. O wyborze najkorzystniejszej oferty, jednostki, które złożą propozycję zostaną poinformowane drogą mailową.

Załączniki

Załącznik nr 1 do formularza ofertowego
Załącznik nr 1 do formularza ofertowego.docx 21 KB
Załącznik nr 1 do zaproszenia.docx
Załącznik nr 1 do zaproszenia.docx.pdf 117 KB
Załącznik nr 2 do formularza ofertowego
Załącznik nr 2 do formularza ofertowego.docx 15 KB
Załącznik nr 2 do zaproszenia - Formularz ofertowy
Załącznik nr 2 do zaproszenia - Formularz ofertowy.doc 66 KB
Załącznik nr 3 do formularza ofertowego
Załącznik nr 3 do formularza ofertowego.docx 16 KB
Załącznik nr 3 do zaproszenia - oświadczenie Wnioskodawcy
Załącznik nr 3 do zaproszenia - oświadczenie Wnioskodawcy.docx 17 KB
Załącznik nr 4 do formularza ofertowego
Załącznik nr 4 do formularza ofertowego.pdf 118 KB
Informacje o publikacji dokumentu