Zapotrzebowanie na środki Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2023 rok

Print Drukuj
Pracodawco!!!
 
W celu oszacowania zapotrzebowania na środki KFS na 2023 rok, Powiatowy Urząd Pracy w Śremie zaprasza do złożenia wstępnej deklaracji zawierającej nazwę i NIP Pracodawcy oraz planowaną liczbę osób i kwotę dofinansowania w terminie do 29.11.2022 roku do godziny 11.00.

Deklaracje prosimy przesyłać na adres e-mail: sekretariat@pup.srem.pl, w tytule wiadomości prosimy wpisać: „Zapotrzebowanie na środki KFS w 2023 roku".

Powiatowy Urząd Pracy w Śremie ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego może dofinansować działania na rzecz kształcenia pracowników zatrudnionych w firmach działających na terenie Śremu i powiatu śremskiego.
Priorytety wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2023 rok ustalone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej:
  1. wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających  cudzoziemców.
  2. wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
  3. wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.
  4. wsparcie kształcenia ustawicznego dla nowozatrudnionych osób (lub osób, którym zmieniono zakres obowiązków) powyżej 50 roku życia.
  5. wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych.
  6. wsparcie kształcenia ustawicznego osób poniżej 30 roku życia w zakresie umiejętności cyfrowych oraz umiejętności związanych z branżą energetyczną i gospodarką odpadami.
 
 Finansowane mogą być, np.:
  • kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą,
  • egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,
  • badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończeniu kształcenia,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.
 
Finansowanie obejmuje 80% kosztów (w przypadku mikroprzedsiębiorstwa 100%), nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.
 
Złożenie wstępnej deklaracji nie jest równoznaczne z wnioskiem o środki KFS!

Informacja o naborze wniosków o dofinansowanie z KFS zostanie umieszczona na stronie internetowej Urzędu w 2023 roku.
 
Informacje o publikacji dokumentu